Paprastai įsigyjant būstą tenka atsižvelgti į savo finansines galimybes ir pagal jas kurti savo svajonių namus. Tačiau kokį būstą lietuviai rinktųsi, jei jų nevaržytų jokie finansiniai apribojimai? Darnios nekilnojamojo turto plėtros ir statybų bendrovės namų apklausa parodė, kad, jei galėtų savęs nevaržyti, daugelis lietuvių rinktųsi gyventi nuosavame name arba erdviame bute miesto centre. Be to, paaiškėjo, kad kuriant svajonių namus šalies gyventojams svarbiausia yra ergonomiški sprendimai ir šviesos gausa.


Nors rinkoje šiuo metu paklausesni yra mažesni butai, turėdami galimybę nepaisyti finansinių apribojimų daugelis lietuvių (44 proc.) rinktųsi trijų kambarių ar dar didesnį būstą. Didelis būstas ypač imponuoja kauniečiams, kurių beveik pusė (49 proc.) norėtų trijų kambarių ar dar didesnio buto. Palyginimui, toks pasirinkimas vilioja tik trečdalį klaipėdiečių. Didesnio buto taip pat norėtų ir 43 proc. vilniečių. Apklausos duomenimis, du trečdaliai lietuvių norėtų gyventi nuosavame name arba kotedže miesto pakraštyje – idealiu atveju prie upės arba ežero. Ketvirtadalis žmonių rinktųsi butą miesto centre.

„Apklausa rodo, kad vieta lietuviams yra pats svarbiausias kriterijus renkantis būstą – netgi svarbesnis už kainą. Šie rezultatai atspindi bendrą tendenciją, kuomet namus imama suvokti ne tik kaip tam tikro ploto būstą, bet kaip įvairių aspektų visumą – vietą mieste, supančią aplinką, šalia esančią infrastruktūrą, įkvepiančią pro langą matomą panoramą. Apklausos rezultatai rodo, kad, viena vertus, lietuviai nori namų, kurie suteiktų tam tikrą ramybės oazę, gamtos artumo pojūtį, tačiau kartu nori, kad visi gyvenimo mieste patogumai būtų ranka pasiekiami.